W związku z planowaną realizacją projektu pt. Internacjonalizacja działalności przedsiębiorstwa BIOPOLINEX SP. Z.O.O w ramach DZIAŁANIA 1.2 Internacjonalizacja MSP - Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, 2014-2020, firma BIOPOLINEX SP. Z.O.O ogłasza postępowanie na zakup następujących usług...
Współpraca polegać będzie na wspólnej realizacji przedsięwzięć w zakresie projektów badawczych, rozwojowych i inwestycyjnych.
Na początku lipca, na terenie stoczni w Rydze (Łotwa) przeprowadzone zostały, pierwsze w świecie testy instalacji oczyszczania spalin z okrętowych silników diesla z wykorzystaniem hybrydowego układu składającego się z akceleratora dostarczonego przez Instytut Fraunhofera (Niemcy) oraz scrubbera wykonanego na podstawie danych i wytycznych Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej przez Biopolinex Sp. z o.o.
W maju br wydana została broszura “Non-power nuclear technologies and applications” (Zero-energetyczne technologie jądrowe i ich zastosowania), sygnowana przez Rumuńską Prezydencję Rady Unii Europejskiej.
Pierwsze robocze spotkanie w ramach realizacji projektu ARIES. W dniach 10-11 września 2018 roku odbyło się w Rydze robocze spotkanie w ramach projektu „Opracowanie hybrydowego systemu wykorzystującego accelerator szybkichelektronów do oczyszczania gazów wydechowych w silnikach wysokoprężnych stosowanych w statkach morskich.”
Miło nam poinformować, że nasza firma Biopolinex, jako członek międzynarodowego konsorcjum będzie realizować projekt: “Opracowanie hybrydowego systemu wykorzystującego accelerator szybkich elektronów do oczyszczania gazów wydechowych w silnikach wysokoprężnych stosowanych w statkach morskich”.
Instytut Chemii i Techniki Jądrowej w ramach ścisłej współpracy z firmą Biopolinex nawiązał kontakt z władzami gminy, na terenie której mieści się oczyszczalnia ścieków, w celu realizacji projektu badawczego.
Firma Biopolinex rozpoczęła realizację projektu „Opracowanie technologii przygotowania substratów wykorzystywanych w kofermentacji metanowej metodami dezintegracji”w ramach Działania 4.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Instytut Chemii i Techniki Jądrowej rezlizuje projekt TANGO 2 pt. „Plazmowa technologia usuwania tlenków azotu z gazów spalinowych”.Firma Biopolinex Sp. z o.o. podpisała umowę z ICHTJ dotyczącą ścisłej współpracy przy realizacji projektu.
Federacja Stowarzyszeń Naukowo Technicznych, Naczelna Organizacja Techniczna, jako organizator Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2017”.
Byliśmy na Global Green Hub Korea 2017 (jedna z największych konferencji na świecie dotyczących odnawialnych źródeł energii. Organizatorzy zapraszają wszystkie perspektywiczne i znaczące firmy na świecie zajmujące się zagadnieniami energii odnawialnej i ochrony środowiska.) - 300 firm z Południowej Korei, 150 firm ze Świata, 4 firmy z Polski – wśród nich BIOPOLINEX !!!
Miło nam poinformować, że wynalazek dotyczący metody higienizacji osadów ściekowych opracowany we współpracy Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej i firmy Biopolinex uzyskał Złoty Medal na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS – 2017.
W dniu 29 września br. zostały opublikowane następujące rozporządzenia Rady Ministrów: rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, która może zostać sprzedana w drodze aukcji w 2017 r.
Przedstawiciele firmy BIOPOLINEX brali udział w konferencji NUTECH w ramach której odbyło się spotkanie projektu Accelerator Research and Innovation for European Science and Socjety – ARIES – Kraków 13-14.09.2017r.
ul. Kunickiego 45, 20-417 Lublin
KRS: 0000345851
NIP: 9462595328
REGON: 060566982
Firma Biopolinex zarejestrowana jest w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000345851; REGON: 060566982; NIP: 9462595328; kapitał zakładowy: 100 000,00 PLN opłacony w całości.
© Copyright 2024 BIOPOLINEX Sp. z o.o. | ul. Władysława Kunickiego 45, 20-417 Lublin | Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja