Copyright 2017 | Created with WebWave

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

20-417 Lublin

Władysława Kunickiego 45

tel. 81 748 48 73

       81 747 67 11

biopolinex@biopolinex.pl

ADRES

MENU

Biopolinex Sp. z o. o. jest firmą której  działania są związane z energooszczędnością, racjonalnym wykorzystaniem energii zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz inwestycjami w odnawialne źródła energii

O FIRMIE

FORMULARZ KONTAKTOWY

Twój e-mail:
Temat wiadomości:
Treść wiadomości:
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Firma Biopolinex zarejestrowana jest w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000345851;

REGON: 060566982; NIP: 9462595328; kapitał zakładowy: 100 000,00 PLN opłacony w całości.

Docenieni za granicą..

27 maja 2019

W maju br wydana została broszura “Non-power nuclear technologies and applications” (Zero-energetyczne technologie jądrowe i ich zastosowania), sygnowana przez Rumuńską Prezydencję Rady Unii Europejskiej.

Broszura jest zbiorem inspirujących przykładów dobrych praktyk i pomysłów z różnych państw członkowskich w całej Unii Europejskiej
i bezpośrednio od Komisji Europejskiej - Wspólne Centrum Badawcze.Stanowi ona wkład delegacji państw członkowskich, wspierając dyskusję na temat technologii jądrowych i zastosowań niezwiązanych z energią. 

 

W wydanej właśnie broszurze , jako najbardziej obiecujące, zaawansowane, rdzennie polskie technologie likwidacji zanieczyszczeń środowiska opisane zostały dwa projekty: 

 

Pierwszym z nich jest projekt redukcji zanieczyszczeń za pomocą wiązki elektronów, współrealizowany m.in. przez CERN, Instytut Chemii i Techniki Jądrowej oraz Biopolinex.

Technologia będąca przedmiotem projektu zarówno umożliwia znaczącą redukcję zanieczyszczeń (SOx i NOx), jak i stanowi doskonałą bazę do produkcji dobrej jakości nawozów, które są produktem ubocznym procesu oczyszczania. 

 

Drugi projekt, “Hybrydowy system przyspieszania elektronów do oczyszczania gazów spalinowych z silników Diesla”, realizowany m.in. przy współpracy Politechniki w Rydze, ICHTJ, Instytutu Fraunhofera w Niemczech, CERN w Szwajcarii i Biopolinex, to ogromna szansa na rozwiązanie największego problemu przemysłu morskiego związanego z emisją zanieczyszczeń przez silniki statków.

Technologia jest obecnie na czwartym poziomie gotowości, co oznacza, że, po optymalizacji w fazie laboratoryjnej, przejdzie w niedługim czasie do średniej fazy rozwoju.

 

O nas

  1. pl
  2. en